ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Σήμερα, Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2017, είναι η Παγκόσμια Ημέρα για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο.

Η Σχολή μας με σκοπό να αφυπνίσει και να ευαισθητοποίησει τους μαθητές σχετικά με το θέμα αυτό που απασχολεί έντονα την εποχή μας αποφάσισε να διοργανώσει εκπαιδευτικό σεμινάριο Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο.

Έτσι, οι μαθητές των Δ' - Ε' - ΣΤ' τάξεων του Δημοτικού παρακολούθησαν στο Αμφιθέατρο του Δημοτικού, εκπαιδευτικό σεμινάριο με "Συμβουλές Κυκλοφοριακής Αγωγής στο Διαδίκτυο" από την εταιρεία Technokids Greece - Τεχνολογία & Εκπαίδευση.

To εκπαιδευτικό σεμινάριο πραγματοποιήθηκε από την κα Παπασωτηρίου και την κα Καρελά, τις οποίες ευχαριστούμε πολύ.

Στο τέλος του εκπαιδευτικού σεμιναρίου, οι μαθητές έλαβαν βεβαίωση συμμετοχής...